Snabb leverans 

Band turne med fans

Som alla vet har nya band väldigt svårt att komma ut och spela av ekonomiska skäl. Just transporter till och från gig är som alla involverade vet, ganska dyrt idag, och hindrar tyvärr många band att få komma utanför sina hemtrakter och spela.

Vi på nöjesbilletten har tillsammans med concept Sweden mgmt utvecklat ett speciellt sätt att sätta punkt för dessa problem, en gång för alla. För band som håller på att komma ut på marknaden.

I och med att vi gör detta samarbete tillsammans med concept Sweden mgmt så byter vi arbetsnamnet happy tour till det mer träffande road trip tours för att smälta in bättre i alla musikstilar och bli ett starkare koncept!

För att förklara det väldigt kort, så kör vi alltså bandet, med utrustning, i samma buss som fansen till spelningen. Fansen & vännerna förfestar och peppar tillsammans med bandet i bussen på vägen till showtime!

Bussar för 50-82 finns tillgängliga i olika former. Bland annat vanliga bussar eller varför inte en Lyxbuss med bar, dansgolv, skinnsäten m.m.

Vi underhåller Er på vägen till spelningen! Det finns såklart möjligheter till servering m.m ombord.

Vi kan ordna försäljningen av biljetterna till en road trip tour på vår hemsida, alternativt om bandet själva tar in betalningen på valfritt sätt från sina fans och vänner.

Vill ni ha mer information om detta hur man får detta att hända?
Kontakta oss på info@nojesbilletten.se eller fredrik@conceptsmgmt.se ( ämne: road trip + bandnamn)

Referenser:

United we stand Halmstad
Blood force trauma Halmstad


Vi som jobbar med detta är följande:

 

 

Fredrik Ahlwin ( Manager, International Affairs)
fredrik@conceptsmgmt.se

 

Anders Andersson (Transportcoordinator)
anders@conceptsmgmt.se

 

Kriss Clark (Manager, Coordinator)
kriss@conceptsmgmt.se

 

Mats Ericsson (SAE Institute, Sony/Blixten & Co)
Bookingmanager Stockholm, Negotiations, Promotions
mats@conceptsmgmt.se

 

Mattias Petersson ( CrankItUp, faceplant metalfest )
Bookingmanager Malmö, press & media, promotions
mattias@conceptsmgmt.se

 

Mikael Berglind (CrankItUp, PlanetAOR.com, Mixxx.se)
Bookings, press & media, negotiations, promotions
mikael@conceptsmgmt.se

 

Sven Mörén (Rocknytt - rocknytt.net)
Bookings Stockholm, press & media, promotions
sven@conceptsmgmt.se

 

Evelina Taavo (X-Factor, cosmos music group)
Bookings, eventplanning, promotions, internationel rep
evelina@conceptsmgmt.se

 

Tobias Rosén
Bookings, negotiations, promotions, internationel rep
tobias@conceptsmgmt.se

 

Enno Jekyll
Bookings, press & media, negotiations, promotions
enno@conceptsmgmt.se

 

Joachim Karlsson
Bookings, press & media, promotions
joachim@conceptsmgmt.se

Markus Kemi


Bookings, tour & eventplanning, promotions
markus@conceptsmgmt.se

 

Om ni är ett litet sällskap och vill åka på konsert/festival/fotbollsmatch sensexa eller dylikt kan ni hyra buss med eller utan förare av oss.

Bussen har 9 säten inkl förare.

Hyreskostnad 399/kr/dygn + 2.99/km...utan chafför. Med chaufför , pris  enligt överenskommelse!

Hör av er på Tel 0705435835 , eller mejla oss på info@nojesbilletten.se  så får ni prisuppgifter!

Drift & produktion: Wikinggruppen

Produkten har blivit tillagd i varukorgen